Team Members

Eydie

Tricquet

District Office

Talecia

Solomon

District Office

Ayla

Madison

District Office

Donnie

Burdick

Permanent Substitutes

Trey

Thomas

Paraprofessionals

Bonnie

Loveless

Paraprofessionals

Lenorris

Footman

Paraprofessionals

Barry

Wyche

Custodial/Maintenance

Raymond

Nelson

Custodial/Maintenance

Angela

Jones

Custodial/Maintenance

Reginald

Gallon

Custodial/Maintenance

Hayward

Bell

Custodial/Maintenance

Lucius

Wade

Transportation

Teresa

Martinez

Transportation

Willie

Hawkins

Transportation

Christine

Ford

Transportation

Letoshian

Bivens

Transportation

Mary

Singleton

Food Service

Yaschia

Howard

Food Service

Dessie

Jones

Support Staff

Shaundra

Buggs

Support Staff

Timothy

Meinsen

Leadership Team

Amy

Diskin

Leadership Team

Maryssa

Block

Leadership Team

Jackie

Pons

Administration

Beverly

Burnett-Faxon

Administration

Carrie

Wahlquist

Teacher

Kayla

Saintagne

Teacher

Nicole

Roddenberry

Teacher

Megan

Montgomery

Teacher

Doneisha

Miller

Teacher

Jordan

Lipman

Teacher

Joseph

Kennedy

Teacher

Rebecca

Egbuka

Teacher

Taylor

Clemens

Teacher

Willet DR.

Boyer

Teacher

Nikki

Barrington

Teacher

Angenette

Aikens

Teacher

Lisa

Roderick

District Office

Stephanie

Roberts

District Office

Jacquelyn

Helms-Singleton

District Office

Malik

Banton

Permanent Substitutes

Teresa

Precia

Paraprofessionals

Tess

Knight

Paraprofessionals

Brenda

Arnold-Francis

Paraprofessionals

Nathaniel

Woods

Custodial/Maintenance

Johnny

Nealy

Custodial/Maintenance

Ronald

James

Custodial/Maintenance

Elsie

Dunmore

Custodial/Maintenance

Karen

Andrews

Custodial/Maintenance

Nicky

Seaton

Transportation

Lashara

Macon

Transportation

Lashonda

Graham

Transportation

David

Crumitie

Transportation

Annette

Benjamin

Transportation

Yesenia

Rosas

Food Service

Martha

Holland

Food Service

Heather-Susan

Collins

Support Staff

Angela

Bennett

Support Staff

Shelbi

McCall

Leadership Team

Makeytra

Crump

Leadership Team

Kala

Alexander

Leadership Team

Dan

Moore

Administration

Andrew

Tillman

Teacher

Michaellean

Savage

Teacher

Jennifer

Sabetelli

Teacher

Stephanie

Prevatt

Teacher

Vickie

McWilliams

Teacher

Ramona "Mona"

Lewis

Teacher

Twynetta

Howard

Teacher

Sharah

Frierson

Teacher

Cynthia

Barrington

Teacher

Theresa

Sterling

District Office

Tameka

Massey

District Office

Taryn

Bellflower

District Office

Patrica

Walker

Paraprofessionals

Martin

Marshall

Paraprofessionals

Lutricia

Hamm

Paraprofessionals

Telicia

Armester

Paraprofessionals

Ernestine

Parrish

Custodial/Maintenance

Willie

Morris

Custodial/Maintenance

Jamari

Greene

Custodial/Maintenance

Van

Collins

Custodial/Maintenance

Darren

White

Transportation

Gary

Scott

Transportation

Mae

Howard

Transportation

Emerald

Graham

Transportation

Willie

Carr

Transportation

Holly

Woodard

Food Service

Pat

Milward

Food Service

Raichelle

Burt

Food Service

Tomura

Byrd-Mathis

Support Staff

Kristin

Wilson

Leadership Team

Isabella

Iscalona

Leadership Team

Kathy

Corder

Leadership Team

Rodell

Thomas

Administration

Allyn

Howard

Administration

Jarrett

Wood

Teacher

Kendra

Thomas

Teacher

Keiondra

Sanders

Teacher

Kenneth

Roiser

Teacher

Jasmine

Richardson

Teacher

Algeletha

Mitchell

Teacher

Jessica

McGale

Teacher

Laura

Louissaint

Teacher

Sharima

Hayes

Teacher

Blambie

Fills

Teacher

Antravion

Cole

Teacher

Sharico

Bellamy

Teacher

MyAsia

Arnold

Teacher

JCS Seal Color.png